Pompy ciepła - zasada działania

Pompy ciepła to urządzenia służące do wytwarzania energii cieplnej dzięki wykorzystaniu obiegu termodynamicznego. Obieg termodynamiczny umożliwia odwrócenie kierunku naturalnego przepływu ciepła w naturze, czyli pozyskiwanie energii cieplnej ze źródła o niskiej temperaturze.

Pompa ciepła transportuje ciepło z ośrodków o temperaturze niższej do ośrodków o temperaturze wyższej. Pompy ciepła pojawiły się w naszych domach już kilkadziesiąt lat temu, a najpowszechniejszą z nich jest domowa lodówka. Działa ona na tej samej zasadzie co pompy ciepła służące do ogrzewania domu, z tą różnicą że pożądanym efektem jest chłodzenie a nie ogrzewanie. Dzięki postępowi technologicznemu obiegi chłodnicze stosowane w obecnie produkowanych pompach ciepła umożliwiają efektywne odzyskiwanie energii ze źródeł o temperaturach nawet poniżej -25°. Takie właśnie obiegi stosowane są w najnowszych generacjach powietrznych pomp ciepła.

Wykorzystując nasze doświadczenia w obsłudze i serwisie urządzeń chłodniczych wybraliśmy dla Państwa najlepsze dostępne na rynku pompy ciepła. Po wielu analizach i doświadczeniach zebranych w czasie pracy z pompami ciepła ogrzewającymi budynki, jako najlepsze urządzenia wybraliśmy markę Mitsubishi Electric w szególności najbardziej zaawansowany model ZUBADAN. Jest to aktualnie jedyna pompa ciepła na rynku, skonstruowana by być samodzielnym źródłem ogrzewania domu.

Mitsubishi Electric bazując na 60-letniej praktyce w produkcji najlepszych urządzeń klimatyzacyjnych stworzyło najbardziej wyrafinowany agregat do grzania w swojej historii, który bez wątpienia jest diamentem na tle konkurencyjnych systemów.

Kliknij by poznać zalety stosowania pomp ciepła.