Zalety pomp ciepła powietrze-woda:

Funkcjonalność

Dzięki zastosowaniu systemu powietrze-woda możemy jednocześnie zasilać instalację ogrzewania i przygotowywać ciepłą wodę użytkową. Ustawianie pompy ciepła odbywa się w prosty sposób, za pomocą kilku przycisków sterujących i nie wymaga od posiadacza zaawansowanej wiedzy.

Ekologia

W przypadku powietrznych pomp ciepła paliwem jest energia cieplna zawarta w powietrzu,które stanowi w pełni odnawialne źródło energii. Ponadto, jako że nie wykorzystuje się dolnego źródła ciepła, nie ma konieczności ingerowania w działkę (np. przez wykonywanie kosztownych odwiertów oraz studni). W odróżnieniu od wielu systemów grzewczych wykorzystujących spalanie paliwa, powietrzne pompy ciepła nie przyczyniają się do zwiększenia emisji do atmosfery dwutlenku węgla, którego nadmiar przyczynia się do postępującego efektu cieplarnianego.

Gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Wieloletnie doświadczenie Mitsubishi Electric pozwoliło na skonstruowanie jednego z najlepszych obiegów chłodniczych. Firma udziela pięcioletniej gwarancji na działanie instalowanych powietrznych pomp ciepła. 

Estetyka

Montując w domu system grzewczy oparty o powietrzne pompy ciepła eliminujemy konieczność posiadania kotłowni. Wszystkie niezbędne elementy instalacji mogą zostać umieszczone w pomieszczeniach takich jak garaż, łazienka czy pralnia. Praca powietrznych pomp ciepła nie wymaga instalacji dodatkowych grzejników, zwiększając tym samym estetykę wnętrza i pozwalając na pełne dostosowanie go do naszych potrzeb.