Zalety pomp ciepła powietrze-powietrze:

Kompleksowość

Powietrzna pompa ciepła z systemem nadmuchowym może ogrzewać, chłodzić i wentylować powietrze w Twoim domu. Pompę ciepła powietrze-powietrze można zamontować niemal w każdym nowobudowanym obiekcie. W wielu przypadkach istnieje także możliwość zastosowania systemu nadmuchowego w obiektach już istniejących.

Ekologia

Prąd elektryczny zasilający każdą pompę ciepła to obecnie najbardziej powszechne i ekologiczne źródło energii. Na całym świecie prąd zapewnia ciepło większości gospodarstw domowych. Większość energii jaką wytwarza pompa ciepła pochodzi z powietrza, które jest źródłem odnawialnym.

Gwarancja jakości i bezpieczeństwa

Obieg chłodniczy opracowany przez Mitsubishi Electric jest jednym z najbardziej wydajnych tego tupy systemów na świecie. Możemy w związku z tym zagwarantować najwyższą jakość oferowanych przez nas produktów oraz ręczyć za ich bezpieczeństwo. W związku z tym na każdą zainstalowaną przez nas pompę ciepła udzielamy jako autoryzowany dealer 5 letniej gwarancji. 

Zdrowe i czyste powietrze

W przypadku powietrznych pomp ciepła z systemem nadmuchowym, ogrzewane powietrze przechodzące przez wymiennik ciepła i rekuperator jest nieustannie filtrowane co zatrzymuje kurz, pyłki, sierść zwierząt i alergeny. Używając nadmuchowego systemu ogrzewania nie ma konieczności otwierania okien, gdyż rekuperator zapewnia dopływ świeżego powietrza do Twojego domu.

Estetyka

Wykorzystując system nadmuchowy do ogrzewania można wyeliminować z powierzchni domu pomieszczenie kotłowni gdyż wszystkie niezbędne elementy instalacji znajdują się w pomieszczeniach takich jak garaż, łazienka, pralnia lub na poddaszu. Praca systemu nadmuchowego nie wymaga instalacji grzejników, zwiększając tym samym estetykę wnętrza i przestrzeń mieszkalną.

Funkcjonalność

System grzewczy oparty na pompie ciepła typu powietrze-woda ma możliwość jednoczesnego zasilania instalacji ogrzewania centralnego oraz przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Obsługa jednostki jest prosta i intuicyjna, nie wymaga więc specjalnego przygotowania. Przyciski na panelu sterującym pozwalają dostosować pracę urządzenia do naszych potrzeb.

Ekologia

Pompy ciepła uzyskują energię wykorzystywaną do ogrzewania wnętrza budynku bezpośrednio z powietrza znajdującego się na jego zewnątrz. Jako takie oparte sąwięc na odnawialnym źródle energii. W odróżnieniu od pomp wykorzystujących dolne źródła ciepła, nie wymagają również dokonywania odwiertów lub wykopów na działce w celu stworzenia obiegu zewnętrznego. Powietrzne pompy ciepła nie spalają również żadnych paliw w celu uzyskania energii, zatem nie przyczyniają się do zwiększania ilości dwutlenku węgla w atmosferze ziemskiej.