Rodzaje pomp ciepła

Zapraszamy do zapoznania się z pompami ciepła oferowanymi przez firmę SunDay. W naszym asortymencie znajdują się różne modele, które umożliwiają dostosowanie systemu ogrzewania do Państwa potrzeb. Jaką pompę ciepła powinni Państwo wybrać?

W przypadku gdy na działce jest wystarczająca ilość miejsca by umieścić na niej źródło poziome, dobrym wyborem będzie pompa ciepła typu powietrze-woda. Jeśli miejsca brak, warto rozważyć zakup pompy ciepłą typu powietrze-powietrze, która oprócz ogrzewania zapewnia także skuteczną wentylację mechaniczną. Układ MULTI to świetne rozwiązanie jeśli chcemy połączyć w jeden system ogrzewanie i klimatyzację w domu. Jeśli zaś posiadamy już system grzewczy, a chcemy obniżyć koszty ogrzewania ciepłej wody użytkowej, możemy polecić pompę ciepła do c.w.u.

Zachęcamy do poznania szczegółów dotyczących poszczególnych rodzajów pomp ciepła. Wystarczy kliknąć na jeden z przycisków poniżej:

Pompy ciepła powietrze-woda

To najpopularniejszy obecnie typ pomp cieplnych. Jego budowa jest podobna do klasycznego pieca użytkowego, a główne zastosowanie to ogrzewanie budynku i przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Do największych zalet pompy ciepła powietrze-woda należy duża elastyczność jej instalacji – świetnie sprawdza się zarówno w małych domach jednorodzinnych, jak i w dużych halach produkcyjnych.

Dowiedz się więcej

Pompy ciepła powietrze-powietrze

To połączenie funkcji systemu grzewczego, klimatyzacji i wentylacji z odzyskiem ciepła. Ogrzane lub schłodzone powietrze jest rozprowadzane po budynku i tłoczone do poszczególnych pokoi dzięki systemowi kanałów. Jako największą zaletę tego typu pompy ciepła można wymienić niskie koszty inwestycyjne. Nie można też zapomnieć o wysokiej energooszczędności i funkcjonalności instalacji.

Dowiedz się więcej

Układ MULTI

Czyli połączenie zalet systemu grzewczego i klimatyzacji. Pompa cieplna w układzie MULTI daje dużą elastyczność instalacji, ponieważ umożliwia wyposażenie każdego pomieszczenia w jednostkę wewnętrzną pracującą tylko na jego potrzeby. Dodatkowo, kompatybilność całego systemu umożliwia kontrolowanie pracy rekuperatora.

Dowiedz się więcej

Pompy ciepła do wody użytkowej

To typ pompy ciepła wykorzystywany do ogrzewania wody użytkowej. Stanowi połączenie funkcji bojlera i pompy ciepła. Wspomagająca zasobnik na wodę grzałka elektryczna pomaga przy ogrzewaniu, gdy temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza. Takie pompy cieplne posiadają bardzo dużą zaletę – wysoką oszczędność energii i znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Dowiedz się więcej