Pompa ciepła powietrze-woda (do cwu):

Pompa ciepła do ogrzewania ciepłej wody użytkowej (cwu) to połączenie dwóch funkcji - bojlera i pompy ciepła - w jednym urządzeniu. Zasobnik na wodę o pojemności od 170 do 300 litrów wyposażony jest zarówno w pompę ciepła jak i wspomagającą ją grzałkę elektryczną. W temperaturach do -5° urządzenie grzeje wodę wykorzystując obieg pompy ciepła dzięki czemu z jednego kW energii elektrycznej produkuje do 3,5 kW energii cieplnej. To wyjątkowo energooszczędna metoda grzewcza, która pozwala znacząco obniżyć koszt ogrzania wody. Przy temperaturach zewnętrznych poniżej -5° aby zapewnić wystarczającą ilość ciepła włączana jest automatycznie grzałka elektryczna.

Wewnątrz zbiornika zamontowana jest dodatkowa wężownica, którą można zasilać z istniejącego kotła lub instalacji kolektorów słonecznych. Daje to możliwość wykorzystania urządzenia w istniejących już instalacjach grzewczych.

Zmniejsz koszty ogrzewania

Dzięki oparciu swojego działania o ciepło pozyskiwane bezpośrednio z otaczającego budynek powietrza, powietrzna pompa ciepła wykorzystuje odnawialne źródło energii. Jedynie 30% energii wykorzystywanej do ogrzania wnętrza budynku pochodzi z sieci elektrycznej, co pozwala pompom ciepła na działanie z bardzo wysoką wydajnością. Pozwala to na znaczące obniżenie miesięcznych kosztów ogrzewania w porównaniu do innych metod grzewczych. Dodatkowo, nowoczesnesne urządzenia zachowują sprawność nawet przy temperaturach dochodzących do -30°.

Średnia zimowa temperatura na obszarze Polski wynosi w zależności od obszaru od 0° do -6°, co sprawia że średnioroczny współczynnik wydajności COP powietrznych pomp ciepła wynosi 3,4. Oznacza to, że niezależnie od lokalizacji geograficznej, domy zaopatrzone w pompę ciepła mogą liczyć na oszczędne ogrzewanie w skali całego roku.