Pompa ciepła powietrze-woda

Funkcje systemu:

Instalacja typu powietrze-woda to najpowszechniejszy obecnie system ogrzewania z wykorzystaniem pompy-ciepła. W budowie nie różni się znacznie od klasycznego ogrzewania wykorzystującego piec centralnego ogrzewania. System działa na potrzeby ogrzewania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Do ogrzewania pomieszczeń można zastosować zarówno grzejniki jak i ogrzewanie podłogowe co umożliwia dowolne zaprojektowanie instalacji w budynku. Dzięki zastosowaniu agregatu Mitsubishi Electric Zubadan nawet przy niskich temperaturach zimą -25C, układ grzeje wodę nie wykorzystując grzałek elektrycznych dzięki czemu przez cały czas zachowana jest wysoka sprawność obiegu pompy ciepła.

Zalety systemu:

Dzięki dowolności w dobieraniu wielkości zbiorników do układu można obsługiwać instalacje o zróżnicowanej budowie, daje to możliwość efektywnego ogrzewania zarówno małych domów jednorodzinnych jak i hal produkcyjnych.

Ogrzewanie ciepłej wody użytkowej (c.w.u.):

Pojemność zbiornika ciepłej wody użytkowej można dostosować do potrzeb użytkowników obiektu, w zależności od zapotrzebowania na ciepłą wodę zbiorniki mogą być w pojemnościach od 100 do 1000 litrów. Dzięki temu zapewniamy komfort użytkowania niezależnie czy jest to mały dom czy obiekt hotelowy z dużą ilością łazienek.

Sterowanie: 

Na sterowniku można zaprogramować dowolną temperaturę na zasilaniu ogrzewania dzięki czemu można dostosować system zarówno do wysokotemperaturowych grzejników jak i niskotemperaturowej podłogówki. Niezależnie od ogrzewania regulowana jest temperatura ciepłej wody użytkowej. Sterownik umożliwia także wprowadzenie ogrzewania w stan przeciwzamrożeniowy, który może być wykorzystany przy dłuższej nieobecności domowników np.: w czasie urlopu.