Pompa ciepła powietrze-powietrze

Powietrzna pompa ciepła typu powietrze-powietrze łączy w sobie funkcje systemu grzewczego, klimatyzacji i wentylacji z odzyskiem ciepła.  W tym systemie zarówno ogrzewanie jak i chłodzenie odbywa się poprzez rozprowadzenie odpowiednio przygotowanego powietrza po pomieszczeniach. Powietrze zostaje dogrzane lub schłodzone w jednostce wewnętrznej i poprzez system kanałów jest tłoczone do poszczególnych pokoi. Jako źródło ciepła dla jednostki wewnętrznej zastosowany jest agregat Mitsubishi Electric Zubadan.

Zalety systemu

Zaletami tego typu rozwiązania są niski koszt inwestycyjny, funkcjonalność oraz najwyższa wśród pomp ciepła energooszczędność. Dodatkowymi atutami są także możliwość zrezygnowania z pomieszczenia kotłowni co zwiększa powierzchnię mieszkalną budynku, a także brak grzejników na ścianach pomieszczeń.

Wentylacja z odzyskiem ciepła:

System typu powietrze-powietrze uzupełniony o rekuperator zapewnia także wydajną wentylację budynku. Wystarczy wpiąć rekuperator w instalację kanałów rozprowadzających powietrze a otrzymamy kompleksowe rozwiązanie do ogrzewania, chłodzenia i wentylacji budynku z odzyskiem ciepła.

Sterowanie:

Zastosowanie sterownika z programatorem tygodniowym daje pełną kontrolę nad działaniem urządzenia. Na każdy dzień tygodnia można zaprogramować inny harmonogram pracy np.: w dni robocze w godzinach, w których nie ma domowników system obniży temperaturę w pomieszczeniach dzięki czemu oszczędzi energię a w weekendy będzie utrzymywał stałą temperaturę co zapewni komfort termiczny.