Pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła to nowoczesna technologia ogrzewania pomieszczeń. Firma SunDay oferuje pompy ciepła największych miedzynarodowych koncernów takich jak Mitsubishi Electric, Hitachi, Panasonic, Nibe i Junkers-Bosch. Jesteśmy zarówno dostwcą, instalatorem i serwisem tych marek.

Jakie są realne korzyści używania pomp ciepła i jak wybrać odpowiedni dla siebie model?

Czy można zastosować pompę ciepła w starym budynku z istniejącą instalacją?

Czy rachunki za prąd nie będą wysokie?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kotaktu. Na wszystkie Państwa pytania z pewnością odpowiemy.

Co zyskamy dzięki pompie ciepła?

Wydajność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania – to tylko niektóre z zalet korzystania z powietrznych pomp ciepła jako metody ogrzewania. Przeczytaj, co jeszcze możesz dzięki nim zyskać:

1) Oszczędność. Pompy ciepła pozwalają nam znacznie obniżyć koszty ogrzewania. Szacuje się, że możemy zmniejszyć miesięczne opłaty nawet o 40%.

2) Gwarancja. Oferowane przez nas powietrzne pompy cieplne posiadają minimum 5-letnią gwarancję. Zyskują Państwo dzięki temu bezpieczeństwo wysokiej jakości i trwałości instalacji.

3) Zdrowie. Wentylacja, jaką umożliwia ogrzewanie nadmuchowe, filtruje powietrze i oczyszcza je z alergenów i kurzu. To doskonała informacja dla wszystkich alergików.

4) Komfort. Zastosowanie pompy ciepła umożliwia zrezygnowanie z kotła na węgiel, pellet czy eko-groszek. Każdy użytkownik takiego kotła wie jak bardzo są one uciążliwe, ile zabierają miejsca w domu i jak bardzo brudne jest takie urządzenie. W większości domowych instalacji z powodzeniem można zmienić taki kocioł na pompę ciepła bez ingerowania w istniejącą instalacje ogrzewania pomieszczeń.

Pompy ciepła powietrze-woda

To najpopularniejszy obecnie typ pomp cieplnych. Jego budowa jest podobna do klasycznego pieca użytkowego, a główne zastosowanie to ogrzewanie budynku i przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Do największych zalet pompy ciepła powietrze-woda należy duża elastyczność jej instalacji – świetnie sprawdza się zarówno w małych domach jednorodzinnych, jak i w dużych halach produkcyjnych.

Dowiedz się więcej

Pompy ciepła powietrze-powietrze

To połączenie funkcji systemu grzewczego, klimatyzacji i wentylacji z odzyskiem ciepła. Ogrzane lub schłodzone powietrze jest rozprowadzane po budynku i tłoczone do poszczególnych pokoi dzięki systemowi kanałów. Jako największą zaletę tego typu pompy ciepła można wymienić niskie koszty inwestycyjne. Nie można też zapomnieć o wysokiej energooszczędności i funkcjonalności instalacji.

Dowiedz się więcej

Układ MULTI

Czyli połączenie zalet systemu grzewczego i klimatyzacji. Pompa cieplna w układzie MULTI daje dużą elastyczność instalacji, ponieważ umożliwia wyposażenie każdego pomieszczenia w jednostkę wewnętrzną pracującą tylko na jego potrzeby. Dodatkowo, kompatybilność całego systemu umożliwia kontrolowanie pracy rekuperatora.

Dowiedz się więcej

Pompy ciepła do wody użytkowej

To typ pompy ciepła wykorzystywany do ogrzewania wody użytkowej. Stanowi połączenie funkcji bojlera i pompy ciepła. Wspomagająca zasobnik na wodę grzałka elektryczna pomaga przy ogrzewaniu, gdy temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza. Takie pompy cieplne posiadają bardzo dużą zaletę – wysoką oszczędność energii i znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Dowiedz się więcej