Ogrzewanie kościołów i obiektów zabytkowych

Wiedza jaką nasza firma dysponuje w zakresie zastosowań pomp ciepła w ogrzewnictwie, pozwala nam na realizację najambitniejszych projektów. Do takich należą budynki wielkopowierzchniowe i wielkokubaturowe jak obiekty sakralne i zabytkowe. Często ich charakter lub nadzór konserwatorski uniemożliwia wykonanie klasycznego ogrzewania z grzejnikami i kotłownią. Wykorzystując nasze doświadczenie mamy mozliwość zrealizować najmniej inwazyjny i najbardziej efektywny system grzewczy w oparciu o technologię pomp ciepła.

Doświadczenie i umiejętności

Na terenie Łodzi i województwa wykonaliśmy wiele instalacji korzystających pomp ciepła. Współpracujemy z biurami projektowymi i firmami zajmujacymi się renowacjami budynków zabytkowych. Dzięki temu jesteśmy w stanie dostarczyć kopleksową usługę. Wszystkie nasze działania konsultujemy z konserwatorami zabytków i odpowiednimi urzędami. Dzięki sprawnemu poruszaniu się w tych realiach nasze prace realizujemy szybko i nie wpływają negatywnie na urzytkowanie budynku.Dotacje i programy wspierające modernizacje

Większość instalacji jakie przeprowadziliśmy w obiektach zabytkowych objete było programami dotacji z różnych funduszy. Oferujemy pomoc w napisaniu odpowiednich wniosków i posiadamy doświadczenie jak prawidłowo skonstruować argumentację takiego dokumentu.