Powietrzne pompy ciepła i pompy cieplne

Powietrzne pompy ciepła to nowoczesna, a zarazem działająca w oparciu o tradycyjne metody, technologia ogrzewania pomieszczeń. Firma SunDay oferuje pompy cieplne miedzynarodowego producenta Mitsubishi Electric, dostosowane do warunków mieszkalnych naszych Klientów. Jakie są realne korzyści używania pomp ciepła i jak wybrać odpowiedni dla siebie model? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Co zyskamy dzięki pompie ciepła?

Wydajność, bezpieczeństwo i komfort użytkowania – to tylko niektóre z zalet korzystania z powietrznych pomp ciepła jako metody ogrzewania. Przeczytaj, co jeszcze możesz dzięki nim zyskać:

1) Oszczędność. Pompy cieplne pozwalają nam znacznie obniżyć koszty rachunków za energię. Szacuje się, że możemy zmniejszyć miesięczne opłaty nawet o 40%.

2) Gwarancja. Oferowane przez nas powietrzne pompy cieplne posiadają aż 5-letnią gwarancję. Zyskują Państwo dzięki temu bezpieczeństwo wysokiej jakości i trwałości instalacji.

3) Zdrowie. Wentylacja, jaką umożliwia ogrzewanie nadmuchowe, filtruje powietrze i oczyszcza je z alergenów i kurzu. To doskonała informacja dla wszystkich alergików.


pompy ciepła powietrze-woda

Pompy ciepła powietrze-woda

To najpopularniejszy obecnie typ pomp cieplnych. Jego budowa jest podobna do klasycznego pieca użytkowego, a główne zastosowanie to ogrzewanie budynku i przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Do największych zalet pompy powietrze-woda należy duża elastyczność jej instalacji – świetnie sprawdza się zarówno w małych domach jednorodzinnych, jak i w dużych halach produkcyjnych.

Dowiedz się więcej...

 

 

pompy ciepła powietrze-powietrzePompy ciepła powietrze-powietrze

To połączenie funkcji systemu grzewczego, klimatyzacji i wentylacji z odzyskiem ciepła. Ogrzane lub schłodzone powietrze jest rozprowadzane po budynku i tłoczone do poszczególnych pokoi dzięki systemowi kanałów. Jako największą zaletę tego typu pompy cieplnej można wymienić niskie koszty inwestycyjne. Nie można też zapomnieć o wysokiej energooszczędności i funkcjonalności instalacji.

Dowiedz się więcej...

 

 

pompy ciepła powietrze-powietrze multiUkład MULTI

Czyli połączenie zalet systemu grzewczego i klimatyzacji. Pompa cieplna w układzie MULTI daje dużą elastyczność instalacji, ponieważ umożliwia wyposażenie każdego pomieszczenia w jednostkę wewnętrzną pracującą tylko na jego potrzeby. Dodatkowo, kompatybilność całego systemu umożliwia kontrolowanie pracy rekuperatora.

Dowiedz się więcej...

 

 

 

pompa ciepła powietrze-powietrze cwuPompy ciepła do wody użytkowej

To typ pompy ciepła wykorzystywany do ogrzewania wody użytkowej. Stanowi połączenie funkcji bojlera i pompy ciepła. Wspomagająca zasobnik na wodę grzałka elektryczna pomaga przy ogrzewaniu, gdy temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza. Takie pompy cieplne posiadają bardzo dużą zaletę – wysoką oszczędność energii i znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Dowiedz się więcej...

Strony WWW Łódź